nadpis.png, 75kB komlogo.gif, 94kB 60tradice.gif, 19kB cara.gif, 1015B

    Bc. Rous Jaroslav - mobil: 739 350 758

4.3.2015:

Kominíka si řádně objednejte. Nepouštějte kominíky, kteří obchází domy a nabízí své služby. Často se jedná o nekvalifikované lidi nebo podvodníky. Zpráva, kterou vydá falešný kominík, Vám je k ničemu. V případě problému neuspějete u pojišťovny, hasičů ani příslušných úřadů.


27.2.2015:

Nezapomeňte i na sklonku sezóny na kominíka, komíny a kouřovody bývají zaneseny i přes lehkou zimu(často hůř - tvoří se dehet, oškvarky), komínové dvířka plné sazí.


1.8.2014: VEDRA A KARMY - VRAŽEDNÁ KOMBINACE


Lidé podceňují kontrolu plynových spotřebičů a následky především v letních měsících mohou být fatální. S tropickými teplotami se totiž zvyšuje počet otrav oxidem uhelnatým. Na vině jsou plynové spotřebiče, kterými se ohřívá voda. Horké počasí totiž brání lepšímu odtahu komínů.

Plynové ohřívače vody zvané karmy totiž musejí být odvětrávány komínem. Aby komín táhl, musí být jeho konec studený, aby teplý vzduch z karmy mohl proudit nahoru. Při vedrech se poměr teplot může vyrovnat a komín netáhne, v horším případě se škodlivé spaliny vracejí zpátky přímo do místnosti.

Samotná otrava oxidem uhelnatým je velmi rychlá. „Příznaky intoxikace jsou bolesti hlavy, nevolnost až zvracení a neschopnost útěku ze zamořeného prostředí. Při těžké otravě upadá otrávený do hlubokého bezvědomí,” Podle lékařů může v této fázi nastat mozková smrt. I když se pacienta podaří zachránit, neurologické příznaky mohou dále přetrvávat.

Webmaster © 2014